Steel 2023

Prelegenci kongresu

Kierownik ds. rozwoju, Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, Politechnika Częstochowska

Profesor zwyczajny nauk inżynieryjno-technicznych, kierownik ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, pracownik Katedry Metalurgii i Technologii Metali. Zajmuje się projektowaniem zaawansowanych technologii przeróbki plastycznej metali na zimno i gorąco.

 

Posiada bogate doświadczenie w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych, celowych, rozwojowych, projektów finansowanych przez NCN, NCBiR, BGK, które były realizowane w ramach programów krajowych PBS, Techmatstrateg, Opus oraz w ramach funduszy EU Innostal, POIR, Kredyt technologiczny. Realizował kilkadziesiąt prac B+R bezpośrednio zleconych przez czołowych krajowych i światowych producentów wyrobów stalowych, m.in. ArcelorMittal S.A., CMC Poland Sp. z o.o., Liberty Częstochowa Sp. z o.o., Walcownie Ostrowieckie WOST S.A., Cognor S.A., Huta Bankowa Sp. z o.o., Huta Łabędy S.A., oraz przetwórstwa metali Serwistal Sp. z o.o., Galeco Sp z o.o., Darstal, Towes, JBStalSerwice, Mobus, Ekopres, Carvelo, Explomet, Kotłorembud i wiele innych. Posiada 25-letnie doświadczenie eksperckie, dydaktyczne i naukowe.

 

Zrealizował ponad 70 prac B+R, które zostały wdrożone w warunkach przemysłowych. Jest ekspertem w Polskim Stowarzyszeniu Aluminium. Ekspert NCBR, PARP. Jest autorem lub współautorem 4 monografii naukowych, 4 patentów oraz ponad 270 artykułów naukowych opublikowanych w uznanych czasopismach.


Dodano: 1 wrzesień 2023
Opublikował: Press Office

Wybierz temat