Steel 2023

Prelegenci kongresu

Nauczyciel akademicki, weteran i instruktor, autor podcastu "Na celowniku"

Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Chorzów, b. kierownik zakładu dydaktycznego bezpieczeństwa narodowego i menedżer tożsamego kierunku. Prowadzi zajęcia na studiach I i II stopnia oraz studiach podyplomowych. Koordynator Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa, gospodarz podcastu i newslettera „Na celowniku”. Jeden z najbardziej aktywnych ekspertów medialnych grupy Uniwersytetów WSB Merito.

Uczestnik spotkań eksperckich oraz Strategicznego Forum Bezpieczeństwa przy prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Uczestnik i panelista wielu konferencji i seminariów naukowych i branżowych, w tym międzynarodowych, także jako współorganizator.

Absolwent kierunków i specjalności związanych z bezpieczeństwem i politologią. Wywodzący się z resortów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Ponad 20 lat służby jako pracownik cywilny, funkcjonariusz oraz żołnierz, weteran i instruktor. Uczestnik działań w rejonie uznanym za strefę działań wojennych. Odznaczony medalem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zainteresowania naukowe oscylują wokół systemu bezpieczeństwa narodowego, polityk i strategi bezpieczeństwa, zagrożeń asymetrycznych, terroryzmu i antyterroryzmu, sił i służb specjalnych, walki informacyjnej, operacji informacyjnych i psychologicznych, cybernetyki społecznej, sztucznej inteligencji i prognozowania.


Dodano: 13 wrzesień 2023
Opublikował: Press Office

Wybierz temat